Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

I përqafuar me presidentët amerikanë, Berisha uron SHBA për Ditën e Pavarësisë: PD ka dhënë kontributin më të madh dhe historik për…

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha, uron Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Ditën e Pavarësisë.

Ai ka postuar një foto ku shihet duke u përqafuar me ish-presidentët e Amerikës, teksa shkruan se PD ka dhënë kontributin më të madh për marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA.

“Miq, sot kombi i madh amerikan feston ditelindjen e tij, diten e Pavaresise se SHBA. Se bashku me te, festojne me mirenjohje te thelle shqiptaret dhe miqte e tij ne gjithe boten. Amerikanet festojne sot krenare pavaresine e vendit te tyre, si superfuqia e lirise, festojne si kombi qe ka bere me shume se çdo komb per lirine e kombeve te tjera ne teresi dhe ne veçanti me lirine e shqiptareve.

Ky vit eshte dhe 100 vjetori i marredhenieve midis Shqiperise dhe SHBA. Partia Demokratike ka dhene kontributin me te madh dhe historik ne keto marredhenie. Ajo mbetet e vendosur te beje dhe me shume ne 100 vitet qe vijne! Happy 4th of July! Sb” shkruan Berisha.

Më shumë