Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

I kishte fshehur në dyert e makinës, shqiptari kapet me arsenal armësh në kufirin Hungari-Serbi

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar ka rënë në prangat e Policisë pasi në kufi me Serbinë, i janë gjetur dhe sekuestruar në automjetin e tij arsenal armësh.

Sipas mediave të huaja mësohet se shtetasit shqiptar, i cili teksa ishte duke kaluar në pikën kufitare Hungari-Serbinë, i janë gjetur në automjetin e tij 17 pushka, dy mitralozë, dy pistoleta, gëzhoja dhe fishekë.

Armët ishin vendosura në një ndarje të fshehtë në dyert e atuomjetit të shqiptar, mirëpo oficerët gjatë kontrollit të ushtruar mëngjesin e së enjtes arritën t’i zbulonin. Zëdhënsi i Prokurori të këtij qarku bëri me dije se ndaj shoferit kanë nisur hetimet dhe akuzohet për kontrabandë të armëve. Ai ndodhet në paraburgim dhe do të qëndrojë për një muaj deri në një vendim të dytë nga Gjykata.

Më shumë