Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

I dënuar më parë për vrasje, arrestohet 30-vjeçari në Lushnjë, ja çfarë i gjeti Policia (EMRI)

Lajme të ngjashëm

Policia e Lushnjës ka bërë kontrolle për kapjen e shtetasve që qarkullojnë me armë zjarri apo me sende të paligjshme. Sipas njoftimit të uniformave blu mësohet se përgjatë këtyre kontrolleve ka rënë në pranga Marteos Pasho me precedent të mëparshëm penal për vrasje.

Mësohet se 30-vjeçari u kap në flagrancë gjatë kontrolleve të Policisë, teksa qarkullonte me sende të paligjshme në automjetin e tij.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë kanë ndaluar për kontroll automjetin tip “Benz” në të cilin udhëtonte 30-vjeçari.

Gjatë kontrollit në çantën e krahut të këtij shtetasi, oficerët gjetën një pistoletë, një krehër me 7 fishekë dhe një thikë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

 

Më shumë