Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

I bllokuar prej mëngjesit për shkak të protestave, kryetari i Leposaviqit do e kalojë natën në zyrë

Lajme të ngjashëm

Kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi është ende i bllokuar në zyrën e tij.

Hetemi ka filluar punën në orën 6:30 të mëngjesit të së hënës dhe është ende në objekt, shkruan Klan Kosova.

Ai është bashkë me vëllain e tij dhe do t’a kalojë natën aty për shkak se situata jashtë vijon të jetë e tensionuar mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR.

Qytetarët serbë kanë vijuar protestën që në orët e para të mëngjesit e më pas një pjese e tyre u shpërnda nga forcat policore.

Situatë e njëjtë u paraqit edhe në komunat e Zubin Potokut dhe Zveçanit.

Tensionet më të mëdha ishin në komunën e Zveçanit ku pas përplasjes së KFOR dhe protestuesve, mbetën të plagosur rreth 25 ushtarë.

Më shumë