Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Homazhe në disa qytete shqiptare për 7-vjeçaren që u vra në Himarë

Lajme të ngjashëm

Homazhe janë mbajtur në disa qytete shqiptare për 7-vjeçaren Jonada Avdia, e cila humbi jetën tragjikisht ditën e djeshme në Himarë, pasi u përplas nga skafi i një ish-polici që po kryente manovra buzë detit.

Në kryeqytet, qytetarët kanë ndezur qirinj si dhe kanë vendosur lule te shkallët e kryeministrisë. Edhe në qytetin e Beratit si dhe në plazhin e Potamit, ku humbi jetën vogëlushja që kishte ardhur me pushime me familjen, janë ndezur qirinj.

Mijëra të tjerë kanë shprehur ngushëllimet në rrjetet sociale.

Më shumë