Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Hashim Thaçi lë burgun në Hagë, shkon në Kosovë

Lajme të ngjashëm

Ish-presidenti Hashim Thaçi ka lënë burgun e Hagës dhe është nisur dje për në Kosovë. Thaçi vjen për herë të parë në Kosovë që nga arrestimi në vitin 2020.

Lajmi është konfirmuar për Gazetën Express nga Angela Griep, zëdhënëse e Dhomave të Specializuara të Kosovës.

Burime për media bëjnë me dije se Thaçi ka marrë leje nga paraburgimi në Hagë për shkak se nëna e tij është sëmurë.

Më shumë