Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Habit ish-mafiozi shqiptar në SHBA: Gjyshi im ishte mik me Enver Hoxhën

Lajme të ngjashëm

Gangsteri i njohur shqiptar, i cili rrëzoi familjen “Gambino” të mafies italiane, është i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, për të rrëfyer të pathënat e jetës së tij.

Në një moment, Çani e ka pyetur atë nëse ishte e vërtetë që gjyshi i tij ka pasur miqësi me Enver Hoxhën dhe vinte sa herë që të donte në Shqipëri gjatë kohës së komunizmit, pasi ai jetonte në Amerikë. “Po kjo është e vërtetë.

Enver Hoxha ishte një kushuri i largët për ne dhe gjyshi im vinte shpeshherë në Shqipëri. Ai mbante syze dhe e pëlqente Partinë Komuniste”, rrëfeu John mbi këtë çështje.

Më shumë