Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Gruri mblidhet me lopata, hapet qarkullimi në autostradën Tiranë-Durrës

Lajme të ngjashëm

Normalizohet trafiku në autostradën Tiranë-Durrës, pas aksidentit që përfshiu një kamion të ngarkuar me grurë.

Shoferi dyshohet se humbi kontrollin duke shkaktuar përmbysjen e kamionit dhe derdhjen e ngarkesës me grurë në të dyja krahët e autostradës, çka shkaktoi edhe rëndimin e trafikut.

Punonjësit e Autoritetit Rrugor Shqiptar bënë të mundur zhbllokimin e rrugës pak minuta më parë, duke mbledhur grurin me lopata dhe ekskavatorë.

Më shumë