Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Goditi me grusht Berishën, Gerti Shehu rezulton me probleme mendore (Kërkesa e Prokurorisë)

Lajme të ngjashëm

Gerti Shehu, 31-vjeçari që goditi me grusht ish-kryeministrin Sali Berisha në protestën e 6 dhjetorit, ka rezultuar me probleme mendore. Prokuroria ka kërkuar shtrimin e Shehut në spital psikiatrik.

Kërkesa e prokurorisë vjen pasi sipas eskpertizës mjeko-ligjore 31-vjeçari rezulton me probleme të shëndetit mendor.

Ai ka rezultuar “jo i qëndrueshëm mendërisht” dhe për këtë arsye, prokuroria ka kërkuan transerimin e tij në spital psikiatrik.

Kujtojmë që 31-vjeçari Geti Shehu, me origjinë nga Tepelena dhe banues në Tiranë, më 6 dhjetor ka goditur me grusht Sali Berishën, i cili kishte dalë në protestë me mbështetësit e tij, ditën që në Tiranë mbahej edhe samiti i BE.

Gert Shehu akuzohet për goditje për shkak të detyrës dhe plagosje me dashje.

Më shumë