Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Gjykata e Vlorës nuk njeh dekretin e Metës, i konfirmon mandatin Gjergji Goros së Himarës

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Faktit Vlorë konfirmon kandidatin e Partisë Socialiste Gjergji Goron në krye të Bashkisë së Himarës.

Gjyqtari Skënder Haluçi ka miratuar mandatin e dytë për Goron.

Duke konfirmuar Goron në krye të kësaj bashkie për 4 vitet e ardhshme, Gjykata ka rrëzuar kërkesat e Partisë Demokratike për parregullsi në procesin e votimit në 30 qershor si dhe nuk ka njohur dekretin e presidentit Ilir Meta.

Kujtojmë se pretendimet e PD kishin të bënin me fletët e votimit, të cilat sipas selisë blu nuk ishin miratuar nga KQZ pasi kishin ardhur nga Sllovenia mëngjesin e 30 qershorit.

Më shumë