Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Gjendet skeleti i një njeriu në sheshin e qytetit, ja kujt dyshohet se i përket

Lajme të ngjashëm

Punonjësit e Bashkisë së Lezhës kanë zbuluar një skelet njeriu në sheshin e qytetit, teksa po gërmonin për të nxjerrë ujë për vaditjen e lulishtes. Skeleti është gjetur në thellësinë 1.5 metër dhe ka dyshime të forta se ato mund ti përkasin viktimave të komunizmit. Kjo edhe për faktin se pranë vendit ku u gjetën eshtrat ka qenë edhe dega e punëve të Brendshme.

Teksa është lajmëruar Agjensia e Shërbimit Arkeologjik, është kërkuar ndalimi i punimeve. Ata kanë nisur verifikimet për rastin, ndërkohë pritet kryerja e të gjitha veprimeve për të arritur në konkluzione përfundimtare.

 

Më shumë