Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

Gëzim i madh në Berat: Partia Socialiste i merr 1 mandat dhe të vetmin LSI-së, nxjerr deputet në kutinë e fundit Blendi Klosin

Lajme të ngjashëm

Gëzim i madh për përfaqësuesit e Partisë Socialiste në Berat dhe për vetë drejtuesin politik Blendi Klosi, i cili ka arritur të fitojë mandatin e tij në kutinë e fundit dhe me votat e fundit.

Nga 4 mandate që ishte PS në Berat, tashmë ka kaluar në 5 dhe ka nxjerr deputet ministrin Klosi. Vetë ministri ka thënë se PS i ka marrë në Berat një mandat LSI duke shkuar në kuotën e 5 prej tyre, nga 7 që ka gjithë qarku.

Ndërkohë, Partia Demokratike ka 2 mandate deputeti në këtë qarkë. LSI tashmë ka 0 mandate në Berat.

“Është fitore e PS dhe e Edi Ramës në gjithë Shqipërinë. Këtu në Berat ne morëm 5 nga 7 mandate. Kemi një ribashkim të së majtës, asaj të majte që ishte përçarë. Një garë dinjitoze, pa incidente dhe një garë e bukur që shkonte me rezultate kuti më kuti”, tha Klosi pas fitores.

Më shumë