Tirana
broken clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
3.6kmh
75 %
Enj
30 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

Gentian Zenelaj sqaroi sherrin me aktorët, i përgjigjet rrufeshëm Jul Deda: Ai e ka me mua, të vijë të më thotë…

Lajme të ngjashëm

Dikur ata kanë qenë shumë miq të mirë e ndërsa prej disa kohësh të dy kanë pranuar se nuk ruajnë më kontaktet me njëri-tjetrin.

Bëhet fjalë për dy aktorët e humorit Gent Zenelin dhe Jul Dedën. Në lidhje me këtë miqësi të shkëputur deri më tani kishte folur vetëm Julian Deda, ndërsa Genti kishte vendosur të heshtë.

Mirëpo së fundmi Genti ka qenë i ftuar në emisionin “Thumb” ku dhe ka rrëfyer arsyet e sherrit të tij me Julian Dedën dhe largimin jo të mirë nga Vizion Plus.

“Me Julin është hatërmbetje, të mërzit më shumë një njëri që e ke dashur shumë fort sesa një njëri që s’është askush në jetën tënde,  e të ngelemi miq, këtë kam thënë kur kam ikur nga Vizion Plus dhe mu tha atëherë ‘o me ne o me ata’, unë shkova me ata, pastaj këta erdhën me këta”, tregoi Genti duke qeshur

Por menjëherë pas kësaj deklarate të Gentit, u përgjigj Jul Deda i cili përgënjeshtroi lajmin se ishte thënë ndonjëherë “o me mua, o me ata”.

“Unë se kam dëgjuar intervistën, vetëm më kanë thënë të tjerët. Për sa i përket Albano Bogdos, kjo është  e vetmja e vërtetë. Për të tjerat, si mendoni ju se  ndodh kjo që kur ikën dikush të jepet urdhër që të mos i flitet më? Ai e di shumë mirë që kjo është një shaka e brendshme që ne e kemi nisur në Portokallli. As ai vetë nuk e di pse i ka ngelur hatri, dhe normal që as unë se di.

Ai e di që kur ka ikur nga 2xl, ka vazhduar krejt normal historia. Nuk ka ekzistuar ky urdhri “O me ne , o me ata”. Për atë nuk ka rëndësi a i flet Albani apo Visjani, ai e ka me mua. Erdhi një moment kur Genti nuk foli.

Nga njerëzit që e kam dashur fort, Genti e ka për detyrim që të vijë dhe të ma thotë. Është e vërtetë që me Albanin ka ekzistuar kjo gjë, për t’u ndërfutur në SHBLSH. Dhe ky grup nuk bëhet më. Kjo treshe është e paparë, sado të lodhen, nuk ka shanse të rikthehen SHBLSH”– u shpreh Juli.

Më shumë