Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

FOTO: Me pranga në duar, dalin para togave të zeza tre shtetasit rusë dhe ukrainasi të dyshuar si spiunë

Lajme të ngjashëm

Ka nisur pak çaste më parë seanca gjyqësore për tre shtetasit e huaj, dy rusë dhe një ukrainas të dyshuar për spiunazh.

Bëhet fjalë për shtetasit Mikhail Zorin, 25-vjeçari ukrainas i identifikuar si shtetasi Fedir Aplatov dhe shtetasja ruse Svetlana Timofoeva 33 vjeçe.

Ata janë shfaqur para togave të zeza në Elbasan me pranga në duar, ndërsa pritet të jepet masa e sigurisë.

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg për të tre shtetasit e huaj, mbi dyshimet për spiunazh dhe për agresionin ndaj dy ushtarëve shqiptarë.

Mikhail Zorin

Ukrainasi Fedir Aplatov

Shtetasja ruse Svetlana Timofoeva, 33-vjeçe

Më shumë