Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Fordi përplas dy të miturit në Rrogozhinë, shoferi ia mbath nga vendngjarja

Lajme të ngjashëm

Një mjet ka aksidentuar dy të mitur mbrëmjen e sotme në në qëndër të Rrogozhinës.

Paraprakisht bëhet me dije se një mjet tip “Ford” ka përplasur dy të mitur, përkatësisht 10 dhe 11 vjeç dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Fëmijët e plagosur janë dërguar me urgjencë në spital, ndërsa policia po punon për për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit.

Rrogozhinë/Informacion paraprak:

Më datë 09.06.2023, rreth orës 19:40, në qëndër të Rrogozhinës, një mjet tip “Ford”, me targë e drejtues ende të paidentifikuar ka aksidentuar dy të mitur 10 dhe 11 vjeç, dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Si pasojë të miturit janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit dhe sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Më shumë