Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

FILOLOGJIKU shtyn pagesën e TARIFËS së STUDIMIT deri në shtator, por kush mbaron MASTERIN duhet ta paguajë në… (URDHRI)

Lajme të ngjashëm

Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë në Universitetin e Tiranës ka vendosur që të shtyjë afatin për pagesën e tarifës së studimit deri në shtator.

Kjo pagesë çdo vit bëhej para se studentët të futeshin në provime, por shtyrja u bë për shkak të situatës së vështirë të krijuar nga pandemia COVID-19.

Newsbomb.al ka siguruar edhe urdhrin që mban datën e sotme të firmosur nga dekani Sabri Laçi.

Studentët e vitit të parë dhe të dytë të programeve bachelor dhe ata të vitit të parë të programeve master duhet të kryejnë pagesën e tarifës së universitetit deri më datë 15 shtator 2020.

Ndërkohë studentët e vitit të tretë bachelor dhe atë të viteve të dyta të programeve master që do të diplomohen në sesionin e korrikut të bëjnë pagesën deri me datë 10 korrik 2020.

Edhe pse është bërë ky lëshim nga fakulteti, studentët nuk janë përsëri të kënaqur, pasi kanë kërkuar anullimin e plotë të tarifës.

103102742_1202197380122810_7916789324857177338_o.jpg

Më shumë