Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
3.6kmh
40 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
30 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Festivali Ndërkombëtar i të rinjve në Parma, Kushi: Krenar për nxënësit tanë që promovojnë kulturën shqiptare në Itali

Lajme të ngjashëm

Nxënësit e Shkollës së Baletit dhe Liceu Artistik “Jordan Misja” po marrin pjesë në disa shfaqje në Festivalin Ndërkombëtar të të Rinjve në  Parma të Italisë.

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi vlerësoi performacën e nxënësve, të cilët me shfaqjet e tyre po transmetojnë vlerat dhe kulturën shqiptare në Itali.

“Me nxënësit tanë  artistë të talentuar nga Shkolla e Baletit   dhe Liceu Artistik “Jordan Misja”  të cilët po shkëlqejnë në skenat  italiane, ku me mbështetjen e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit po marrin pjesë në Festivalin Ndërkombëtar të të Rinjve në  Parma.”

© Credits/ Foto të marra nga Facebook i minisres Evis Kushi:

Më shumë