Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
3.6kmh
40 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
30 °
E martë, 26 Shtator, 2023

FCB Bomb

Shtëpinë më të frikshme për shqiptarët, po e bëjnë si shtëpi përrallash

Po i jepet dora e fundit punimeve për hapjen e muzeut të sigurimit të shtetit, pra Shtëpisë me Gjethe. Por muret e saj të...

Veliaj vlerëson studentët tanë në Londër, reagojnë studentët brenda vendit

“Studentët shqiptarë në Londër, inteligjentë e të palodhur, më bënë që të ndihem shumë krenar”. Ky është statusi që ka hedhur në facebook, ministri...

Një foto aktorësh në kongresin e PS në mars 1996

Një foto e vecantë vjen në facebook nga Genci Sakaj, një socialist i orëve të para. Sjell për të gjithë miqtë e vetë një...

Ish-zyrtarët e PS, kundër reformës së Lindita Nikollës

Reforma në arsim po has kundërshtimin e një pjese të aktivistëve të shoqërisë civile dhe ish zyrtarë të mëparshëm. Majlinda Keta, një ish-drejtuese e...

Spahiu: Në 1921, Parlamenti kishte thjesht BURRA

Kreshnik Spahiu ironizon në facebook me parlamentarët e sotëm. Ai ka hedhur në profilin e tij një foto të vjetër të vitit 1921 ku...

U bëra deputete…, po ju tregoj fotot

Eshtë deputetja më e re e qarkut të Vlorës. Quhet Mira Shehu dhe e mori detyrën e deputetes pas dorëheqjes së detyruar të ish...

Pasioni i Nikos për Korçën, fotot e Pazarit

Zv.kryeministri Niko Peleshi ka zgjedhur një mënyrë shumë origjinale për të na prezantuar Pazarin e Korçës, I cili, I është nënshtruar një rikonstruksioni muajt...

Lame sjell realitetin mes Kombinatit dhe Trentos

Se çfarë ndodh me realitetin shqiptar informal, e bën të qartë Artan Lame, i cili duket shumë i pasionuar në këtë fushë. Në një...

Kur Pandi drejtonte FRESSH

Në 23 vjetorin e Forumit Rinor Eurosocialist, ra në sy që një ndër drejtuesit kryesorë të këtij forumi në kohët më të vështira, Pandeli...

Berisha, pas kokainës, kënaqet me nipin

Ish- kryeministri Sali Berisha gjen kohë për familjen e tij, pavarësisht angazhimit politik, edhe pse nuk e mban më pozicionin e kryetarit të PD....

Lajmet e fundit