Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

FCB Bomb

Trendi i emrave në Shqipëri, cilët janë ata të ndaluar me ligj

Të gjithë flasin për trendin e emrave të rinjë që prindërit u vendosin fëmijëve të porsalindur në Shqipëri, por ka dhe disa nga ata...

“Mirë se vini në Berat”, mesazhi për turistët në trenat e Hamburgut

Trenat në Gjermani kanë shfaqur në monitorët e tyre një thirrje për turistët që të vizitojnë qytetin e një mbi një dritareve. Në Hamburg,...

Edi Rama intervistë nga Dhërmiu për “Rai Uno”, me tuta të shkurtra dhe bluzë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median italiane "Rai Uno" nga rezidenca qeveritare në Dhërmi. Siç thotë dhe gazetari italian, intervista është...

Edi Rama uron për ditëlindje presidentin Clinton

Kryeministri Edi Rama i ka uruar ditëlindjen presidentit amerikan Bill Clinton, përmes një fotografie të realizuar në zyrën e tij një muaj më parë,...

Shqiptarët në Britaninë e Madhe, 26% e tyre nuk praktikojnë asnjë fe

Në regjistrimin e popullsinë (censusin) e bërë në Britaninë e Madhe, në lidhje me besimin që praktikojnë qytetarët, rezulton se prej rreth 68 mijë...

Nga Klodi i Amerikanit e deri te Flor Mumajesi, kush janë njerëzit që Eni Jani falënderoi pas operacionit të vështirë të aktorit Genc Fuga

Genc Fuga kreu një ndërhyrje kirurgjikale të vështirë pas një ishemie në tru. Aktori i mirënjohur ia hodhi falë mbështetjes së madhe nga miqtë...

Fotografi nga “darka e fundit”, Arben Ahmetaj në tavolinë me burrin e ministres së PS

Politikani socialist dhe njëherësh ish-zv/kryeministër i Shqipërisë, Arben Ahmetaj rezulton në kërkim ndërkombëtar për shkak se SPAK e akuzon atë për vepra penale që...

“Sanremo” vjen në Vlorë me mbështetjen e Sinan Idrizit

Festivali i muzikës “Sanremo” vjen në Vlorë këtë të shtunë. Kënga dhe hareja rikthehen në sheshin e madh “Lungomare” të qytetit bregdetar, me këngët e...

FOTOLAJM/ Libraria në Tiranë ofron ulje për librin e Lulzim Bashës

Libraria Albania ka njoftuar uljet më të fundit për lexuesit e saj, në këtë sezon veror. Një ndër librat që vjen me ofertë është...

Diskutimet për legalizimin e kanabisit, deputeti publikon foto “me një teke” nga Kuvendi

Komisioni i Ligjeve në Kuvend po diskuton prej dy ditësh projektligjin e dërguar nga Qeveria shqiptare, për legalizimin e kanabisit për qëllime mjekësore. Deputeti...

Lajmet e fundit