Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

FCB Bomb

FOTOLAJM/ Valmir Aziri, ekspozitë personale në Tiranë

Sekretari shtetëror dhe ish-luftëtari i UÇK-së, Valmir Aziri po bëhet gati të prezantojë më 5 Shtator ekspozitën e tij, të parë ndërkombëtare në Tiranë. Ai...

Rama zbulon pikturën që i ka dërguar qytetari: Thotë se është krijuar përmes Inteligjencës Artificiale

Kryeministrit Edi Rama i ka mbërritur një dhuratë nga një qytetar, të cilën ka vendosur ta ndajë në llogarinë e tij në “Facebook” edhe...

FOTOLAJM/ Një orë në foltore… Lulzim Basha bëhet qull në djersë

Lulzim Basha ka folur për rreth një orë në foltoren e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, duke ju drejtuar anëtarëve për fillimin e ri...

Pamje nga dasma përrallore, vajza e Luçiano Boçit i jep fund beqarisë

Enxhi Boçi, vajza e ish-deputetit demokrat dhe njëherësh profesorit Luçiano Boçi, i ka dhënë fund beqarisë. Dasma përrallore është mbajtur mbrëmjen e djeshme, me...

“Gruaja mezi më afrohet mua, jo më ty”, qytetari batuta me Ramën në Spitallë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka parë nga afër punimet që po kryhen në Spitallë të Durrësit, në vazhdim të projektit të rindërtimit. Ai është ndalur...

Batutat e Edi Ramës në Slloveni, me Putin dhe Prigozhin

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të tregojë një barsoletë për Rusinë, me theks ngjarjen e ndodhur ditë më parë kur një nga njerëzit më...

Pamjet e diskos shqiptare në Kolumbi, e mbuluar me simbolet kombëtare

Këto fotografi i përkasin diskotekës shqiptare në Santa Marta, Kolumbi. Shqiptarët e shumtë që kanë shkuar atje kanë vendosur të hapin dhe biznese që...

VIDEO EMOCIONUESE/ Gëzim Myshketa pritet me duartrokitje e brohorima në rrugët e Veronas

Fama dhe talenti i tenorit shqiptar Gëzim Myshketa kanë kaluar prej vitesh territorin e vendit tonë, duke e bërë atë një artist me përmasa...

Shuhet legjenda e muzikës italiane

Ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare kantautori i njohur italian, Toto Cutugno. Ai vdiq të hënën rreth orës 16:00 në spitalin San Raffele në Milano...

Regjisori i njohur italian për pushime në Shqipëri, në resortin “Green Coast”

Komediani, regjisori dhe skenaristi i njohur italian Checco Zalone ka zgjedhur plazhet e jugut në Shqipëri, për të pushuar me familjen. Ai është fotografuar...

Lajmet e fundit