Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

Fahri Balliu: Basha po iku në Amerikë do përfundojë në burg, atje ka kushte më të mira se këtu

Lajme të ngjashëm

Botuesi Fahri Balliu ka komentuar mbrëmjen e sotme deklaratën e Lulzim Bashës, pasi ky i fundit i bëri thirrje SPAK të nisë hetimet ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.

AI u shpreh në “Log” se këto deklarata janë të bëra fillimisht nga Rama dhe po vijohen nga Basha. Sipas tij, nëse Lulzim Basha shkon në Amerikë, atëherë do të përfundonte në burg.

Pjesë nga biseda:

Balliu: Ata që thotë ku Brava për hetimin e non-grata për Berisha, është teza e Ramës. Atë që tha Rama e tha dhe Brava. Ky njeri nëse është nisur për të vajtur atje dhe nuk mbërrin dot duhet të dalë para publikut.

Xhafo: Po të isha unë anëtar i PD do doja të iknin të dy.

Balliu: Pse të ikin të dy? Këtij do i hiqet non-grata. Kurse ky tjetri është si Alqi Ballko, po shkoi atje e pret burgu, vetëm se atje ka kushte më të mira.

Më shumë