Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

EURO 2020/ Mynihu “ngjyroset” blu, Italia madhështore mposht Belgjikën dhe “fluturon drejt gjysmëfinales

Lajme të ngjashëm

Italia është gjysmëfinalistja e dytë e Kampionatit Europian, pasi mposhti Belgjikën me rezultatin 2-1 në ndeshjen që u luajt në Mynih të Gjermanisë.

Një sfidë pothuajse e dominuar nga italianët, që shënuan 2 herë me anë të Barella dhe Insigne, ndërsa belgët do të ngushtonin rezultatin me penalltinë e Lukakut.

Të 3 golat u shënuan në pjesën e parë, ndërkohë që në të dytën Italia arriti të ruante rezultatin dhe të kualifikohej në gjysmëfinale, ku do të përballet me spanjën, ndeshje e cila do të luhet të martën në Uembli të Londrës.

Më shumë