Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Escobarin dhe Lajçakun takim me Kurtin

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurtit, të dërguarit amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe të dërguari të Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak zhvilluan nje takim.

Escobar dhe Lajçak do të jenë në Prishtinë në datat 6-7 qershor dhe do të takohen me krerët e shteteve.

Gjatë takimeve do të diskutohet për situatën e tensionuar në veri të Kosovës. Kujtojmë që në veri të Kosovës situata u tensionua pasi kryetarët e rinj shqiptarë të Zubin Potokut, Leposaviqit dhe Zveçanit, bënë betimin në shkolla dhe ndërtesa të tjera komunale, për shkaqe sigurie.

 

Më shumë