Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Ekzekutoi Taulant Beqirajn në Vlorë, Apeli lë në fuqi dënimin me 21 vite burg për Elton Hajnajn

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e dënimit me 21 vite burg për Elton Hajnajn.

Ky i fundit është shpallur fajtor për vrasjen e Taulant Beqirajt. I dënuari ankimoi vendimin e gjykatës në prill të 2022-shit dhe kërkoi ndryshimin e vendimit të shkallës së parë.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ka ndodhur më 3 mars 2021, pranë Gjykatës së Apelit ku është ekzekutuar me armë 31-vjeçari, Taulant Beqiraj. Atentati ka ndodhur në momentin kur viktima ishte duke ecur në këmbë në trotuar.

Autori i vrasjes, sipas dëshmitarëve zbriti i maskuar nga një mjet dhe qëlloi me breshëri ndaj Beqirajt duke e lënë të vdekur në vend.

Menjëherë pas vrasjes autori u largua me autoveturën tip Ford, teksa gjatë ndjekës u kap një prej shokëve të tij, ndërsa shoku tjetër u dorëzua. Hajnaj është akuzuar si autori kryesor që ka shkrepur armën dhe vrarë të riun në rrugën transballkanike.

Më shumë