Tirana
broken clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
30 %
4.1kmh
75 %
Mër
29 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Ekspertët izraelitë inspektojnë selinë e Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve, priten nga Baba Mondi

Lajme të ngjashëm

Një grup ekspertësh nga Izraeli që kanë mbërritur në vendin tonë për të asistuar në inspektimin e dëmeve nga tërmeti në ndërtesa, kanë parë sot nga afër selinë e Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve.

Ekspertët izraelitë, përveç kqyrjes së dëmeve me sy të lirë, kanë përdorur edhe instrumenta të posaçme dhe kanë konkluduar se dëmet janë minimale dhe godina është e sigurtë. Kjo godinë ka rreth 14 vite që është ndërtuar.

Gjatë inspektimit ata janë pritur edhe nga kryegjyshi i bektashinjve Haxhi Baba Edmond Brahimaj.

Më shumë