Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Eko Morfologjike… Pse është i rëndësishëm ky ekzaminim, flet Dr.Gerasimos Partidas (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Ekografia morfologjike është ekzaminimi që realizohet nëpërmjet ultratingujve.

Ky shërbim ofrohet nga aparaturat më të avancuara dhe stafi i specializuar i mjekëve obstetër gjinekologë të Spitalit Amerikan me në krye Dr. Gerasimos Partidas i cili është pjesë e Qendrës së Mjekësisë Fetale dhe kryen të gjitha Ekot morfologjike ne Spitalin Amerikan.

Qendra e Mjekësisë Fetale (Fetal Medicine) ofron kujdes të veçantë për gratë shtatzëna dhe bebet e tyre që pritet të lindin.

Eko Morfologjike arrin të kryeje ekzaminime si:

-Diagnostikimin e Anomalive të hershme të fetusit
-Zbulimi i defekteve kromozomale
-Zhvillimi i teknikave më të sigurta për diagnozën prenatale
-Kirurgji intrauterine të fetusit
-Parashikimi dhe parandalimi i problemeve fetale
-Parashikimi dhe parandalimin e lindjes së parakohshme
-Pre-eclampsia dhe kufizimi fetusit në rritje
-Problemet e shtatzënive të shumëfishta

Për më shumë informacion ose vizitë me mjekët tanë kontaktoni në 042357535 ose klikoni në: rezervime.spitaliamerikan.com

 

Më shumë