Tirana
scattered clouds
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
31 %
4.6kmh
40 %
Pre
33 °
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

Edi Rama ‘zbulon’ kush qëndron në makinat me xhama të zinj që shoqërojnë Bashën: Këtë punë kemi ne patronazhistët, shohim mbrapa xhamit (S’kursen Metën)

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama thotë se pas makinave me xhama të zinj që shoqërojnë Lulzim Bashën, qëndrojnë persona që duan që në Shqipëri të rihapen përsëri bingot.

“Në ato makina janë ata që mezi presin të hapin prap bingot. S’po jua them kshu si metraforë, po flas për njerëz konkretë, me emra konkretë. Ne patronazhistët këtë punë kemi, shohim edhe mbrapa xhamit”, tha Rama.

Kryeministri nuk kurseu as ironitë për Presidentin Meta, lidhur me sulmet e tij ndaj PS për databazën e patronazhistëve.

“Fukas thotë Likja. Fuksa. Likja vdes për video dhe i duket sikur të gjithë i bëjnë video. Po çfaj ka patronazhisti kur presidenti shkon me kapuç në kokë në fund të Gjirit të Lalzit, sikur është ai Hamit matjani që zbriti në Divjakë. President, me kapuç në kokë, diversant.

Edhe thotë fuksa. Po aty edhe më i mbarumi të jetë, kur sheh presidentin me kapuç do e bëj një foto. AI ka dash me bo selfie po e ka lënë se ka thënë do më kapi diversanti…”, shtoi Rama.

Më shumë