Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E martë, 3 Tetor, 2023

Edi Rama publikon foton me Angela Merkel, “Gruaja e Hekurt” dje dha lamtumirën pas 16 vitesh në pushtet

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar ish-kancelaren gjermane Angela Merkel për ndihmën ndaj Shqipërisë dhe bashkëpunimin me të gjatë viteve në politikë. “Danke”, shkruan Rama ndër të tjera dhe ndan një foto me Merkel.

“Faleminderit Angela dhe paç mbarësi e shëndet në kapitullin e ri të jetës”, vijon ai.

“Gruaja e Hekurt” e Europës ka marrë pjesë dje në ceremoninë e lamtumirës, pas 16 vitesh që qëndroi në pushtet dhe drejtoi Gjermaninë. Angela Merkel nuk i ka fshehur dot as lotët, teksa ushtria gjermane e nderoi me ceremoninë më të lartë për një civil, duke luajtur këngët e zgjedhura nga vetë ajo.

Më shumë