Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
26 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Edi Rama mesazh studentëve: Për të hyrë në auditore duhet vaksina, mund ta bëni te Universiteti juaj

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama e nis ditën me një mesazh për studentët që do të kthehen në auditore. Ai thotë se vaksinimi është i detyrueshëm për ata që duan t’i ndjekin leksionet fizikisht.

Tashmë vaksinat mund të bëhen dhe në universitete, për studentët dhe pedagogët, thotë Rama.

“Mirëmëngjes, dhe duke ju kujtuar se për të hyrë në auditor vaksinimi është i detyrueshëm, si edhe duke ju njoftuar se tanimë dyert e universiteteve janë hapur për vaksinimin e pedagogëve e studentëve, si një garanci më shumë, për një ecuri sa më të mirë të vitit të ri akademik që është në prag, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë.

Më shumë