Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Edhe e premtja me mot të paqëndrueshëm, në zonat e ulëta priten reshje

Lajme të ngjashëm

Dita e premte do të vijojë të mbetet nën ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim.

Në mesditë e pasdite reshje shiu me intensitet të ulët në zonat e ulëta, ndërsa në juglindje lokalisht reshjet fitojnë intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive.

Era me drejtim nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-10m/s. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë, raporton Shërbimin Meteorologjik Ushtarak. Temperaturat parashikohen:

  • në zona malore13 deri 31°C
  • në zona e ulëta 16 deri 34°C
  • në zona bregdetare 17 deri 33°C

Më shumë