Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

E vizitoi pak javë më parë, Rama tregon me VIDEO ç’ka ndodhur me familjen e varfër nga Vora

Lajme të ngjashëm

Pak javë më parë kryeministri Rama vizitoi nga afër familjen e Ilir Koçit në Marikaj të Vorës. Familja jetonte në kushte të vështira ekonomike në një banesë thuajse të rrënuar.

Asokohe Rama premtoi që do rindërtonte shtëpinë e tyre. Ndërkaq, pak minuta më parë Rama ka ndarë me ndjekësit në Facebook atë që ka ndodhur me këtë familje. Nga pamjet shihet se kryefamiljari është punësuar, ndërsa ka filluar rindërtimi i shtëpisë së re.

‘MIRËMËNGJES dhe me familjen e Ilirit, ku po kthehet shpresa tek e nesërmja dhe shtëpija e tij e re ka filluar të ngrihet, ju uroj një të dielë të qetë”, shkruan kryeministri në Facebook.

Ndiqni videon!

Më shumë