Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
45 %
1kmh
0 %
Pre
33 °
Sht
33 °
Die
25 °
Hën
31 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

E vendos Kolegji Zgjedhor: Partia Demokratike do të ketë 69 kandidatë më pak në listat për deputetë

Lajme të ngjashëm

Kolegji Zgjedhor vendos që Partia Demokratike dhe partitë në koalicion me të, do të kenë 69 kandidatë më pak në listat për zgjedhjet e 25 prillit.

Kolegji Zgjedhor Gjyqësor ka pranuar padinë e PS dhe vendimin e Kryekomisionerit Ilirjan Celibashi, që të gjitha partitë të kenë 153 emra kandidatësh për deputetë. Në total PD kishte depozituar një listë me 222 emra.

“Verndimi i vendosi palët në lista të barabarta”, tha përfaqësuesi i PS Eridian Salianji.

Ndërkohë, socialistët kanë respektuar Kodin Zgjedhor duke vendosur në lista aq emra sa përcakton ligji, 153 kandidatë për deputetë.

Më shumë