Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

“E tradhtoi” era e kanabisit, arrestohet 34-vjeçari shqiptar në Gjermani

Lajme të ngjashëm

Një 34-vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia në Gjermani, pasi u kap duke u kujdesur për bimët e kanabisit në një “shtëpi bari”.

I riu ndodhej në shtëpinë në Remocheid, të cilën e kishte përshtatur për kultivimin e bimëve narkotike. Gjatë kontrollit oficerët e policisë  gjetën dhe sekuestruan pajisjet që shërbenin për rritjen e bimëve.

Nëse shpallet fajtor, i akuzuari përballet me dënim me burg. Ishin fqinjtët që telefonuan policinë duke thënë se vinte era kanabis dhe Policia shkoi menjëherë në vendngjarje dhe bënë të mundur zbulimin e drogës.

Më shumë