Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

E thotë policia: Dy efektivët dhe Nikoll Vorfin në Mamurras i plagosi pa dashje polici i patrullës. Nxorri armën e shërbimit dhe… (EMRI)

Lajme të ngjashëm

Policia e Kurbinit ka dalë në një njoftim zyrtar lidhur me ngjarjen që ndodhi sot në mesditë në Mamurras, ku mbetën të plagosur dy efektivët e policisë Flamur Lleja dhe Ilir Zeka, si dhe Nikoll Vorfi (Fufi). Mesa duket ka ndryshuar e gjithë rrjedha e ngjarjes që u raportua në mesditë.

Policia thotë se pas konfliktit të disa personave me policinë, një prej efektivëve i identifikuar si David Magani nxorri armën shërbimit dhe padashur plagosi kolegët e tij.

Autoritetet bëjnë me dije se është ngritur grupi i posaçëm hetimor për të bërë zbardhjen e kësaj ngjarje vërtet komplekse deri më tani. Në kërkim janë Ndue Zefi 28 vjeç dhe Gjon Fufi 40 vjeç.

Kurbin/Informacion paraprak

Rreth orës 13:35, në qendër të qytetit të Mamurrasit disa persona janë konfliktuar me punonjësit e Policisë të Patrullës së Përgjithshme që ishte me shërbim në qytet.

Një nga punonjësit e Policisë ka nxjerrë armën e shërbimit dhe ka qëlluar dhe për pasojë janë plagosur dy kolegët e tij, I. Z. dhe F. LL., si dhe një nga personat e përfshirë në konflikt, shtetasi N. V., të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Është krijuar menjëherë një grup i posaçëm hetimor, i përbërë nga Specialistë të Hetimit në Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Ministrinë e Brendshme dhe Specialistë të Hetimit në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë, dhe nën drejtimin e drejtuesit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, vijon puna intensive në vendin e ngjarjes, duke administruar çdo provë dhe po marrin dëshmi, me qëllim sqarimin në mënyrë të plotë dhe të gjithanshme të kësaj ngjarjeje.

Informacion më të detajuar do të japë Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, në përfundim të veprimeve të para hetimore.

Më shumë