Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

E rrallë: Gjyshet mblidhen dhe mësojnë lundrimin në internet (Video)

Lajme të ngjashëm

Këto gra të moshuara janë shembulli se asnjëherë nuk është vonë për të mësuar diçka të re.

Gjyshet e një fshati të vogël në Turqi kanë vendosur të mblidhen një herë në javë për të mësuar përdorimin e kompjuterit dhe lundrimin në internet, shkruan Newsbomb.al.

Ne futemi në Google dhe Facebook, në Facebook nuk e kam idenë çfarë duhet të bëj”, thotë njëra prej tyre për Al Jazeera.

Ishte një proces i veçantë nga ai që përdoret për të mësuar fëmijët”, shpjegon vullnetarja e cila është ofruar t’i mësojë “Ato dëshironin të mësonin për të mbikqyrur më pas nipërit dhe mbesat e tyre nëse bënin diçka të gabuar në internet”.

 

 

Më shumë