Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

E RËNDË/ Vritet me thikë 33 -vjeçari shqiptar në Itali, e qëlloi bashkëatdhetari pas sherrit jashtë lokalit (EMRAT)

Lajme të ngjashëm

Një 33-vjeçar shqiptar është qëlluar për vdekje me thikë gjatë mbrëmjes së djeshme në Itali. Bëhet fjalë për të riun Alfons Kola, i cili u qëllua me thikë jashtë një lokali në Calcinato, në provincën e Breshias.

Ndonëse u dërgua në spital, ku iu nënshtrua një operacioni, Kola nuk mundi t’u mbijetojë dot plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë.

I riu shqiptar u vra nga bashkëatdhetari i tij, Petrit Gega. Ky i fundit u arrestua nga polica pak pas krimit të rëndë. Autoritetet dyshojnë se mes viktimës dhe autorit ka patur një  debat të ashpër për arsye ende të paqarta.

Më shumë