Tirana
scattered clouds
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
31 %
4.6kmh
40 %
Pre
33 °
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

E RËNDË/ Prindërit i kishin kërkuar që ta merrte nga kopshti, shqiptari ngacmoi seksualisht fëmijën e mitur të shokut në Greqi

Lajme të ngjashëm

Një gjykatë në Greqi  ka shpallur fajtor një 65-vjeçar shqiptar, pasi akuzohet për ngacmim dhe gjeste të turpshme ndaj djalit të shokut të tij, 7 vjeçar, po ashtu shqiptar.

Ai u dënua me 18 muaj burg, në mungesë dhe pa pasur fuqi ankimimi.  65-vjeçari kishte miqësi me familjen e të miturit dhe shpesh herë ishte ai cili merrte të miturin nga kopshti dhe në këtë mënyrë përfitonte, duke bërë vepra të turpshme me 7-vjeçarin.

Sipas aktakuzës, që prej shkurtit deri në maj 2017, i akuzuari ka ngacmuar seksualisht, ka gudulisur mbi rroba të miturin.

Djali 7-vjeçar në atë kohë  shkonte në një kopsht fëmijësh në zonën e Bashkisë Riga Fereou dhe i akuzuari, i cili njihej nga prindërit e fëmijës, të cilët për shkak se punonin me orë të vona, i kishin kërkuar që ta merrte fëmijën nga kopshti dhe ta çonte në shtëpi.

Më shumë