Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

E RËNDË/ Përplasen dy trena në Indi, humbin jetën 50 pasagjerë dhe qindra të plagosur (PAMJE)

Lajme të ngjashëm

Të paktën 50 persona kanë vdekur dhe 179 të tjerë janë plagosur rëndë, si pasojë e përplasjes së dy trenave në Indi.

Sipas raportimeve nga mediet e huaja, vagoni Coromandel Express që ishte nisur për ne Chennai, u fut gabimisht në shinat e kundërta në stacionin Balasore në shtetin lindor të Orissa, duke u përplasur me një tren mallrash.

Disa pasagjerë janë ende të bllokuar nën vagona, ndërkohë “Times of India” shkruan se numri i të plagosurve mund të jetë deri në 300.

Më shumë