Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

E RËNDË në Teksas, gjenden në një kamion 46 emigrantë të pajetë

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Teksas, ku në një kamion janë 46 emigrantë të pajetë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se 46 persona kishin ndërruar jetë, ndërsa 16, mes tyre dhe fëmijë janë dërguar në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Të mbijetuarit ishin të lodhur dhe të rraskapitur nga nxehtësia brenda në kamion. Dyshohet se emigrantët humbën jetën pasi kamioni nuk kishte ajër të kondicionuar dhe nuk kishte ujë të pijshëm brenda.

Ministri i Jashtëm i Meksikës, Marcelo Ebrard, tha se dy guatemalanë ishin në mesin e atyre që u dërguan në spital. Kombësia e viktimave të tjera nuk dihet ende. Shoferi kishte braktisur kamionin dhe ishte larguar nga vendi i ngjarjes.

Më shumë