Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

E kishin kthyer tabakinon në dyqan kokaine, arrestohen vëllezërit në Tiranë

Lajme të ngjashëm

Dy vëllezër kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi shpërndanin doza kokainë, në një tabakino në kryeqytet.

Blutë e kryeqytetit bëjnë me dije se dy vëllezërit, D.M 25 vjeç dhe B.M 29 vjeç, të cilët kishin në administrim një “Tabacchino”, nga aty shpërndanin doza me kokainë.

Gjatë kontrollit të banesës së tyre, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, 40 doza me lëndë të dyshuar narkotike kokainë, gati për shitje, peshore elektronike dhe një përforcues grushti (dorezë metalike).

Njoftimi i plotë:

Tiranë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Tabacchino”, nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr. 6.

Shpërndanin doza të lëndës narkotike kokainë, në një tabakino, vihen në pranga 2 shtetas (vëllezër).

Sekuestrohen doza kokaine, një peshore elektronike dhe një përforcues grushti (dorezë metalike).

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr. 6, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë, pas një pune hetimore disajavore, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin “Tabacchino”.

Si rezultat i këtij operacioni u arrestuan në flagrancë shtetasit:

  1. M., 25 vjeç dhe B. M., 29 vjeç (vëllezër), të dy banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit në subjektin “Tabacchino” që administronin dy vëllezërit, në rrugën “Kasem Shima”, dhe gjatë kontrollit të banesës së tyre, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, 40 doza me lëndë të dyshuar narkotike kokainë, gati për shitje, peshore elektronike dhe një përforcues grushti (dorezë metalike).

Pas verifikimeve të kryera ka rezultuar se këta dy shtetas, pasi siguronin lëndë narkotike kokainë, e ndanin atë në doza, të cilat i shisnin në subjektin që administronin dhe në zonën e Mëzezit.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

#angazhimpërkushtimsakrificë👮️🚔

#tëvendosurkundërkrimit✅

#nëçdoskajtëvendit🇦🇱

#nëshërbimtëqytetarëve👮️🤝🙍️

Më shumë