Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

E FRIKSHME në Maqedoni, 10 herë më shumë viktima nga Covid se në Shqipëri, shifra të larta dhe në Greqi

Lajme të ngjashëm

Maqedonia e Veriut ka raportuar shifra të larta Covid-i ditën e sotme në vend.

Janë regjistruar 824 raste të reja dhe 31 viktima, 3 herë më shumë se sa në Shqipëri ku sot u regjistruan 3 humbje jete.

Nga ana tjetër dhe Greqia, megjithëse me pak ulje ka pasur shumë viktima, 67 në 24 orë. Janë regjistruar 2411 raste te reja duke e çuar në 313.444 numrin total të të prekurve nga Covid.  

Më shumë