Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

E çuan në spital të pajetë, ndodh mrekullia në Sarandë, shpëton 4 vjeçari i cili ra në kontakt me rrymën elektrike

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e së mërkurës rreth orës 20:30 një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen nr.1 të qytetit të Sarandës.

Mësohet se një 4-vjeçar me inicialet Z.O., ka rrezikuar seriozisht jetën pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike teksa ishte duke luajtur me shokët.

Menjëherë 4-vjeçari u dërgua me urgjencë në spitalin e Sarandës, ku ka shkuar pa shenja jete, pasi kontakti me rrymën elektrike i kish shaktuar arest kardiak.

Angazhimi i mjekëve Besnik Shabanaj, anestezistit Ptoleme Peta dhe mjekes pediatre Mejborna Gjata, bëri që fëmija t’i shpëtojë vdekjes fëmija i ka shpëtuar vdekjes. Sipas burimeve spitalore të Sarandës, aktualisht fëmija ndodhet jashtë çdo rreziku për jetën.

Më shumë