Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

Drogë dhe rreth 53 mijë euro në banesë, arrestohet 36-vjeçari shqiptar në Itali

Lajme të ngjashëm

Një operacion është zhvilluar sot në Fermo nga policia italiane, ku ka rënë në pranga një shqiptar.

Bëhet me dije se është arrestuar një 36-vjeçar shqiptar, të cilit në banesë iu gjet drogë, por edhe mijëra euro.

Mediat italiane shkruan se shqiptarit i janë gjetur dhe sekuestruar rreth 53 mijë euro, një sasi e konsiderueshme lëndë narkotike, përkatësisht 2.2 kilogramë heroinë, më shumë se 2 kilogramë kokainë, 5.8 kilogramë hashash, 6.7 kilogramë marijuanë.

Gjithashtu janë sekuestruar 1 makinë dhe telefona inteligjentë e karta SIM përkatëse të përdorura për tregtimin e drogës.

Më shumë