Tirana
scattered clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
29 %
1.5kmh
40 %
Sht
35 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Doshi dhe Prifti biznes me vezë

Lajme të ngjashëm

Tashmë, politikanët duket se i kanë kthyer sytë nga investimet në sektorin e bujqësisë.

Deputeti i Partisë Socialiste Tom Doshi, dhe ish ministri i Ekonomisë Dritan Prifti, kanë hedhur në treg prodhimin e vezëve me një çmim konkurues.

“Beata” quhet sipërmarrja e tyre, e regjistruar në Qendrën Kombëtare të Regjistrimit .

Aktiviteti i “Beata-s” konsiston në prodhim-shitjen e vezëve, import-eksportin e produkteve bujqësore dhe bazave ushqimore për blektori e shpendë.

Doshi dhe Prifti në këtë sipërmarrje janë bashkëaksionerë  me dy biznesmenë të tjerë.

 

 

Më shumë