Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Donte të vriste një person pas një sherri, arrestohet 23-vjeçari në Elbasan (Emrat)

Lajme të ngjashëm

Policia ka arrestuar 23-vjeçarin, i cili tre ditë më parë kërkonte të vriste një person me të cilin ishte konfliktuar.

Në pranga ka rënë Briken Rusta, i cili donte të vriste Mariglen Hidën pas një sherri. Kujtojmë që Rusta 23 vjeç, banues në Elbasan, në pamundësi për të realizuar planin e tij, si rezultat i presionit policor në terren, në lagjen “Qemal Stafa”, në rrugën “Tomorr Sinani”, ka hedhur armën e zjarrit në rrugë dhe është larguar. 23-vjeçari u shpall në kërkim, ndërsa sot ka rënë në prangat e policisë.

Mariglen Hida që ishte në shënjestrën e të riut, është dënuar dy herë me burg për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

LEXO EDHE: Po shkonte të vriste të dënuarin për drogë, Operacionalja e Elbasanit zbret në terren, 23 vjeçari hedh kallashnikovin në rrugë dhe largohet (EMRAT-DETAJE)

Më shumë