Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

“Do të kemi sukses”, Zelensky thotë se Ukraina është e gatshme të nisë kundërofensivën

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka deklaruar se ushtria ukrainase është gati të nisë një kundërofensivë të shumëpritur ndaj Rusisë.

Volodymyr Zelensky, duke dhënë një intervistë për Ëall Street Journal, tha se një sulm i rëndësishëm mund të ndodhte së shpejti dhe tha se shpresonte që një ndryshim në presidencën amerikane të mos ndikonte në ndihmën ushtarake për Kievin.

“Ne besojmë fuqimisht se do të kemi sukses,” i tha Zelenskiy, duke mos dhënë detaje se sa kohë do të zgjaste kundërofensiva ose sa mirë do të shkonte.

“Për të qenë i sinqertë, mund të shkojë në mënyra të ndryshme, krejtësisht ndryshe. Por ne do ta bëjmë atë dhe jemi gati”, tha Zelenskiy, pas muajsh trajnimi të trupave dhe dhurimeve të konsiderueshme të armëve nga perëndimi.

Më shumë