Tirana
broken clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
3.6kmh
75 %
Enj
30 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

“Do helenizoj Himarën”, Meta për deklaratën e Belerit: Ai ka për detyrë të mbrojë pronat në bregdet, nisur nga ato të Petrit Vasilit në Vuno

Lajme të ngjashëm

Deklarata e kandidatit të “Bashkë Fitojmë”, Fredi Beleri, se do të “helenizojë” Himarën ka ngjallur reagime të forta në politikë dhe jo vetëm.

I pyetur lidhur me këtë, kreu i koalicionit Ilir Meta tha se Beleri ka reaguar tashmë duke e përgënjeshtruar. Meta tha se Edi Rama e sulmon Belerin për shkak se “është i trembur nga humbja”.

Në emisionin “Opinion”, Meta tha se Beleri ka për detyrë të mbrojë pronat e himariotëve, nisur nga ato të Petrit Vasilit që është nga fshati i Vunoit.

“Nxirreni edhe përgënjeshtrimin që ka bërë zoti Bejleri. Ç’punë ka Edi Rama që ndërhyn në Mal të Zi, në Turqi. Gabim e kanë edhe partitë greke që ndërhyjnë në Shqipëri. Bejleri ka vetëm një detyrë që të mbrojë pronat e të gjithë himariotëve, që nga Petrit Vasili që është nga Vunoi. Ai ngaqë është i tmerruar nga humbja e Himarës dhe e gjithë qarkut…”, deklaroi Meta.

Më shumë