Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Diell dhe rritje temperaturash, ja si do të jetë moti sot

Lajme të ngjashëm

Për ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.  Në orët e para të ditës do të ketë vranësira e kthjellime.

Më pas moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në lindje.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 5 deri 16°C

në zona e ulëta 5 deri 24°C

në zona bregdetare 8 deri 23°C

Më shumë