Tirana
scattered clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
29 %
1.5kmh
40 %
Sht
35 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Didi kundër Prokurorisë: Çfarë e pengon të hetojë zyrtarë të lartë?

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi ka shpërthyer sot kundër Prokurorisë, duke kërkuar nga kjo e fundit të jetë më serioze në luftën kundër korrupsionit dhe roli i Policisë Gjyqësore të mos neglizhohet.

Këto deklarata, Didi i ka bërë gjatë pjesëmarrjes në tryezën konsultuese kundër korrupsionit ku merrnin pjesë ekspertë shqiptarë dhe të huaj.

“Çfarë e ka penguar Prokurorinë të hetojë gjyqtarët? Po funksionarët e lartë? Thelbi i problemit në fushën kundër korrupsionit qëndron te hetimet e paplota dhe te mungesa e eficencës së Policisë Gjyqësore”, ka thënë Didi.

Kjo tyrezë kundër korrupsionit është organizuar sot në zyrat e Bashkimit Europian në Tiranë.

Më shumë