Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
33 %
3.1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

DETAJE TË REJA/ Tragjedia në Cërrik, 27-vjeçari i komunitetit rom mblidhte hekura në kazane për të siguruar jetesën

Lajme të ngjashëm

Erion Rexhepi, 27-vjeçari i cili humbi jetën ditën e sotme në Cërrik i përkiste komunitetit rom.

Banorët tregojnë se Rexhepi mblidhte hekura dhe sende të ndryshme metalike, nëpër kazanet e mbeturinave për të siguruar jetesën e tij dhe të familjes.

Personat e fundit që e kishin parë viktimën, i kanë thënë policisë së Cërrikut se Rexhepi kishte xhetur një granatë dhe e mbante në dorë. Paraprakisht, lënda shpërthyese që besohet se i ka marë jetën 27-vjeçarit, dyshohet se është një granatë dore.

27-vjeçari dyshohet se aksidentalisht ka aktivizuar kapsollen dhe si pasojë i ka shpërthyer në dorë.

Për të zbardhur dinamikën se si ka ndodhur plotësisht ngjarja, janë sekuestruar disa kamera të një karburanti, ku kaluar i riu i cili besohet se mbante në dorë dhe grantën.

Pak më herët në vendin en gjarjes mbërritën dhe familjarët e viktimës të cilëte kanë “shpërthyer” në lot.

Më shumë